Makijaż permanentny

 

Technika makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu hipoalergicznych barwników syntetycznych do zewnętrznych warstw skóry.

Makijaż permanentny ma szeroką gamę zastosowań: od podkreślenia konturu ust, zmiany pełnego koloru ust, podkreślenia zarysu brwi czy wykonania kresek na powiekach, do zabiegów medycznych takich, jak tuszowanie blizn czy przebarwień oraz rekonstrukcja brodawki sutkowej. Efekt zabiegu widoczny jest przez kilka lat. BioEvolution zapewnia najwyższą jakość popartą certyfikatami ISO 9001 oraz ISO 13485 (europejski standard medyczny).

  

Dla kogo?

 

1Masz czasu na makijaż? Wołałabyś pospać nieco dłużej?

2Wcale się nie malujesz, a mimo to chciałabyś wyglądać piękniej i bardziej świeżo?

3Nosisz okulary lub szkła kontaktowe, przez co masz problemy z wykonaniem makijażu? Wzrok już nie ten i wykonanie makijażu sprawia Ci kłopot?

4Czy z biegiem lat czerwień Twoich ust straciła kolor?

5Jesteś uczulona na kosmetyki kolorowe?

6 A może chciałabyś dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody? Wyglądać inaczej?

7Czy często podróżujesz, zażywasz morskich kąpieli, korzystasz ze SPE, łaźni parowych gdzie nawet najlepsze tusze wodoodporne nie spełniają Twoich oczekiwań?

8Prowadzisz aktywny tryb życia? Zajmujesz się sportem i marzysz by mieć przy tym delikatny makijaż którego nie trzeba poprawiać?

9Twoje brwi są rzadkie, oczy małe, a usta blade, wąskie lub o nieregularnym kształcie?

10Po chemioterapii zostałaś pozbawiona brwi i rzęs?

 

 

Przygotowanie do zabiegu


Chcąc zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia opryszczki, profilaktycznie przed wykonaniem pigmentacji ust, zaleca się przyjmowanie przez 5 dni przed zabiegiem oraz 5 dni po zabiegu preparatu HEVIRAN (na receptę, ewentualnie lekarz może zalecić inne dawkowanie) - 2 razy dziennie po jednej tabletce - 400 mg. Podobnie postępujemy przed wykonaniem korekty ust. Aby zwiększyć absorpcję pigmentu w dniu poprzedzającym zabieg, należy na ustach wykonać peeling, a następnie nałożyć delikatny krem.

 

Pielęgnacja po zabiegu

Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia (tendencje indywidualne). Jest to naturalna reakcja a objawy szybko ustępują. Już następnego dnia po zabiegu można się śmiało pokazać w pracy, pod warunkiem, że nie będzie nam przeszkadzać intensywne zabarwienie pigmentowanych miejsc. W 2-3 dniu po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, dlatego istotne jest stałe nawilżanie specjalnym kremem. W 3-4  tygodniu po zabiegu, początkowe zabarwienie blednie o 40-50%. Dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu kolor jest wyjątkowo intensywny.

Stosowanie przez  ok. 7 dni po zabiegu kremu AFTER CARE BioEvolution przyspiesza w znacznym stopniu proces gojenia i zabezpiecza przed ewentualnymi infekcjami. Składniki kremu działają przeciwzapalnie, przeciwkrwotocznie, bakteriobójczo, naprawczo i regenerująco na naskórek.  Szybki proces regeneracji sprawia, że w skórze pozostaje więcej barwnika.

Po minimum 28 dniach po zabiegu (czas potrzebny na pełną regenerację naskórka) wykonuje się korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów.

Przez okres ok. 1 miesiąca po pierwszym zabiegu i po korekcie nie należy korzystać z sauny, siłowni, basenu, solarium oraz przebywać na słońcu (gdyż może dojść do przebarwień).

W przypadku pigmentacji ust należy pamiętać, by po zabiegu przez jeden tydzień wszystkie napoje pić przez słomkę. W tym okresie nie należy również się całować.

 

Przeciwwskazania

 • infekcja dróg oddechowych
 • ciąża
 • bielactwo, łuszczyca
 • cukrzyca
 • hemofilia
 • przyjmowanie leków sterydowych i antybiotyków
 • opryszczka (w aktywnej fazie i nie zagojona do końca)
 • przebyte choroby gałki ocznej
 • tendencje do stanów zapalnych spojówek i odwarstwiania siatkówki
 • aparat na zębach (w wypadku ust)
 • choroby zakaźne
 • choroby nowotworowe (wymagana konsultacja lekarska)

 

Barwniki

 

Barwniki do makijażu permanentnego BioEvolution zostały wyprodukowane z zachowaniem wszystkich norm europejskich. Najwyższa jakość zastosowanych składników zapewnia naturalne przyjęcie barwnika przez skórę, równomierne krycie oraz długoletnie utrzymanie intensywności koloru. Unikalna i przebadana dermatologicznie formuła (przez niezależne laboratorium Dermatest®) wyklucza możliwość wystąpienia alergii. Przy produkcji barwników BioEvolution stosowane są normy określone w KVO (cosmetic standards) i GMP (Good Manufacturing Practice). Bardzo restrykcyjnie przestrzegane są zasady bezpieczeństwa, dlatego też do produkcji barwników używane są tylko składniki o jakości farmaceutycznej, zgodnie z Dyrektywą Kosmetyczną Unii Europejskiej (EU resolution ResAP 2008/1). Barwniki BioEvolution nie zawierają toksycznych pigmentów, metali ciężkich oraz aminów aromatycznych.   

 

  

 

Kartridż


BioEvolution opracował i opatentował pierwszy zintegrowany system igły z nasadką (kartridż), który zapewnia zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny.  Wewnętrzna membrana utrzymuje igłę w sterylnej czystości. Zabezpiecza przed cofaniem się barwnika i krwi do rękojeści. Tym samym eliminuje możliwość zakażenia podczas zabiegu. Dla zapewnienia bezpieczeństwa jednorazowe kartridże pakowane są w blistry, w sterylnym pomieszczeniu (ISO klasy 8) oraz dodatkowo sterylizowane tlenkiem etylenu. Każdy kartridż posiada numer seryjny.

 

Mikroprocesor Intel

 

Urządzenia do makijażu permanentnego BioEvolution wyposażone są w mikroprocesory firmy Intel, które zapewniają niezmienną częstotliwość pracy igły pomimo zróżnicowanej struktury skóry. W tradycyjnych urządzeniach częstotliwość pracy igły spada, kiedy napotyka ona na skórę stawiającą silniejszy opór (efektem tego są przerywane linie i krótka trwałość koloru). Zastosowanie w urządzeniach BioEvolution „inteligentnej technologii” pozwala na osiągnięcie najwyższej precyzji.

Mikroprocesor Intel steruje i kontroluje moc oraz częstotliwość pracy igły. Dzięki temu pigment jest precyzyjnie wprowadzany w skórę, równomierne rozłożony kolor oraz zachowanie idealnej ciągłości linii.

 

 

 

Więcej koloru

W nowym systemie kartridży BioEvolution PRECISE powierzchnia igły pokryta jest zagłębieniami, w których osadza się pigment, który następnie jest precyzyjnie dostarczany do warstwy podstawnej i skóry właściwej. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy efekt pełniejszego wypełnienia kolorem.

Tradycyjne igły do makijażu permanentnego mają gładką i równą powierzchnię. Podczas zabiegu duża ilość pigmentu spływa na powierzchnię naskórka, w efekcie tylko mała część dociera do warstwy podstawnej i skóry właściwej.

 

 

Test

W teście porównano pracę igły-kartridża BioEvolution i standardowego urządzenia (taka sama prędkość, nacisk i kąt). W obu przypadkach użyto pojedynczej igły. Używając urządzenia BioEvolution uzyskaliśmy: równą i gładką linię oraz precyzyjne nakłucia bez przesunięć na  boki. Dzięki temu minimalizujemy urazy skóry i krwawienie. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Efekt  ten zawdzięczamy mikroprocesorowi firmy Intel, który zapewnia niezmienną częstotliwość i moc pracy urządzenia, pomimo zróżnicowanej struktury podłoża. Obrotowo-wstrzykujący ruch igły gwarantuje precyzyjne wprowadzenie barwnika w skórę. 

W przypadku tradycyjnego urządzenia linie są nierówne i przerywane. W niektórych fragmentach linii igła nawet nie dotknęła podłoża (zbyt mała moc urządzenia). Efektem jest nierównomierne wprowadzenie pigmentu oraz silny uraz skóry i obfite krwawienie.